Łagodny przerost prostaty, czyli jak pozbyć się dokuczliwego schorzenia domowymi sposobami

Miliony mężczyzn na całym świecie zmaga się z dokuczliwym schorzeniem: łagodnym przerostem prostaty. Jednym z objawów jest tak  zwany częstomocz, czyli potrzeba częstego oddawania moczu, co jest dokuczliwe zwłaszcza w nocy, oraz w długich podróżach.

Według niektórych lekarzy przyczyną łagodnego przerostu prostaty, jest   osłabienie (czy wręcz zanik) aktywności seksualnej u mężczyzn, co postępuje wraz z wiekiem.  Prostata odpowiedzialna jest za produkcję płynu, w którym znajdują się plemniki. Płyn ten znajduje się w męskiej spermie. 

Brak aktywności seksualnej powoduje, że produkowany przez prostatę płyn zalega w gruczole powodując stany zapalne i powiększanie się prostaty. (takie wyjaśnienie podaję za dr. Jaśkowskim).
Powiększająca się prostata  uciska na przewód którym usuwany jest mocz, powodując różne perturbacje zdrowotne.

Na szczęście łagodny przerost prostaty można "zaleczyć" (czyli zdecydowanie złagodzić objawy), a niekiedy wręcz wyleczyć stosując zioła, z których najskuteczniejsze są: pestki dyni (spożywać garstkę codziennie) , olej z pestek dyni (łyżkę stołową raz dziennie), wywar z korzeni pokrzywy (czubatą łyżka korzeni pokrzywy zagotować w szkance wody, wypić raz dziennie) oraz palma sabałowa.
 Dawkowanie Palmy Sabałowej różni się na etykietach preparatów różnych marek. Zazwyczaj dawka dzienna zaczyna się od 300mg, a kończy na niecałych 600mg, w sieci można znaleźć porady wskazujące na dawkę 800-1200mg na dobę w przypadku ciężkich dolegliwości związanych z przerostem prostaty.

Dr. Skoczylas w jednej ze swoich pogadanej zdrowotnych zalecza też picie sodki oczyszczonej na czczo, w ilości pół łyżeczki rozposzczonej w szkance wody raz dziennie.

Na rynku można spotkać gotowe tabletki  i kapsułki zawierające wyciągi z podanych ziół. Nie należy ich stosować, gdyż w procesie ich produkcji dodaje się do nich wypełniacze, konserwanty i związki chemiczne ułatwiające tabletkowanie. Na pewno nie są one obojętne dla zdrowia .

W literaturze medycznej zaleca się też masaże prostaty, zewnętrzne i wewnętrzne. Masaż zewnętrzny polega na delikatnym  nacieraniu miejsca pomiędzy odbytem a jądrami, co można zlecić partnerce w ramach pieszczot erotycznych.
Masaż wewnętrzny polega na stymulowaniu prostaty poprzez odbyt, co nie dla wszystkich mężczyzn jest do przyjęcia,  partnerki też mogą mieć zastrzeżenia estetyczne  co do takich "pieszczot". 
W literaturze medycznej można przeczytać, że męski punkt "G" znajduje się w prostacie,  więc masaż tego gruczołu może być przyjemny.

Wyjściem z tej sytuacji może być stosowanie masażerów prostaty, które wprowadzone do odbytu delikatnie masują prostatę poprzez wibracje (prostata znajduje się w odległości około 4 do 8 centymetrów od odbytu).  
Bardzo ważne dla zachowania zdrowia  psyczinnego i fizycznego zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, jest aktywność seksualna. 

U kobiet zaniechanie aktywności seksualnej może skutkować tak zwaną chorobą wdowią (zespołem Kehera ), która oprócz objawów psychicznych, może się manifestować szeregiem dolegliwości fizycznych, takich jak: ból w dole brzucha i krzyżu, hemoroidy i żylaki, obrzęki macicy, świąd okolic intymnych, ból oraz skurcze w okolicy wiązadeł krzyżowo-macicznych. (więcej na ten temat tutaj: https://www.medonet.pl/seks/problemy-z-seksem,wdowia-choroba-istnieje-naprawde--jak-wplywa-na-kobiete-brak-wspolzycia-,artykul,24085061.html 

U mężczyzn zanik aktywności seksualnej  (który może być spodowany przez wiele czynników, w tym przyjmowanie leków powodujących jako efekt uboczny impotencję) skutkuje schorzeniami prostaty o czym było wyżej.

Jeśli zanik aktywności seksualnej jest skutkiem braku partnera i niemożnością (bądz brakiem chęci) jego znalezienia, to  osoby takie mają problem, jednak łatwy do rozwiązania!

Proszę w komentarzach opisać  własne doświadczenia w leczeniu łagodnego przerostu prostaty, być może pomogą osobom zmagającym się z tym dokuczliwym schorzeniem.

Anthony Ivanowitz
30.10.2023r.
www.pospoliteruszenie.org